XVII Mistrzostwa Polskiej Akademii Ju Jitsu

RELACJA Z UCZESTNICTWA ZAWODNIKÓW SEKCJI JUJITSU KAZAN W XVII MISTRZOSTWACH POLSKIEJ AKADEMII JU JITSU

Zawodnicy sekcji Kazan uczestniczyli w XVII – MISTRZOSTWACH POLSKIEJ AKADEMII JU ITSU o Puchar Janusza Kubickiego Prezydenta Miasta Zielona Góra, który odbył się 12 października 2013 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze.

Organizatorami imprezy byli ; Urząd Miasta Zielona Góra, Szkoła Podstawowa nr 8 w Zielonej Górze, Polska Akademia JU JITSU i Zielonogórski Okręg JU JITSU – KOBUDO.

W ramach mistrzostw odbyły się :

  • .XVII - Mistrzostwa Polski Ju Jitsu KATA PARAMI SENIORÓW oraz ZAWODY TOWARZYSZĄCE;

  • .Ogólnopolski Turniej Ju jitsu – Kata Parami (prawo startu –Kadeci i Młodzicy)

  • . Mistrzostwa Akademii DZIECI w Grappling’u

  • Drużynowy Turniej Ju Jitsu

 

W zawodach udział wzięło około 120 zawodników z ośmiu klubów zrzeszonych w PAJJ . m.inn. z: Bydgoszczy, Krosna Odrzańskiego, Konina, Jeleniej Góry, Jerzmanic Zdroju ,Świebodzina, Zielonej Góry i Złotoryi.

Nasze Ognisko TKKF „Asklepios” reprezentowało 22 zawodników z Sekcji Ju Jitsu Kazan w Złotoryi i w Zagrodnie, w tym; z sekcji złotoryjskiej 12 zawodników ,z sekcji z Zagrodna -10 zawodników.

Wszyscy nasi zawodnicy startowali w Mistrzostwach Akademii Dzieci w Grappling’u (walka na chwyty - rodzaj walki wręcz wykorzystujący techniki chwytów, tj.dźwignie, rzuty (obalenia), duszenia; zabronione są w niej uderzenia. ) gdzie w swoich kategoriach wagowo-wiekowych zdobyli siedemnaście miejsc medalowych, w tym: 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.Za zajęcie I miejsc we wszystkich kategoriach, zawodnicy otrzymali puchar prezydenta miasta Zielona Góra.Pozostała piątka otrzymała brązowe, pamiątkowe medale za zajęcie IV i V miejsc w swoich kategoriach.

Po raz pierwszy w tego typu mistrzostwach sekcja uczestniczyła w rozgrywkach DRUŻYNOWEGO TURNIEJU JU JITSU – w którym każda ekipa wystawiała po trzech zawodników w kategoriach wagowych: do 32kg,do 42kg i 52+kg

W konkurencji drużynowej zdobyliśmy I miejsce,( puchar i złoty medal) przed Zielona Górą i Jerzmanicami Zdrój a zawodnicy Kazana otrzymali dyplomy i złote medale. W walkach drużynowych naszą kadrę reprezentowali : Zajdel Cezary –(zdobywając najwięcej punktów), oraz Kowalczyk Łukasz i Tkaczyk Kajetan.

 

W Mistrzostwach Dzieci w Grappling’u prawo startu miały DZIECI,w trzech kategoriach wiekowych;

I) Dzieci do lat 7 – walczyły w postawie siedzącej „Pierwszy krok” .Bez podziału na płeć. ) Dzieci do lat 7 walczyły w postawie klęcznej(ne-waza) Kategorie wagowe: rozpoczynały się ważeniem od najlżejszego zawodnika, waga co 3 kg.

W tym przedziale ,z rocznika 2007-2006 miejsca medalowe zdobyli:

Doskocz Kazimierz ze Złotoryi – ( w wadze do 22 kg ) I miejsce

Staszkiewicz Joanna ze Złotoryi– ( w wadze do 24 kg) II miejsce

Zajdel Magdalena z Zagrodna - ( w wadze do30 kg ) II miejsce

.Marczewski Dorian z Zagrodna -( w wadze do 30 kg ) IV miejsce

II) Dzieci 8 – 11 lat – walczyły w postawie stojącej (tachi „Dzieci starsze”.

 

W grupie chłopców z rocznika 2005-2004, w swoich kategoriach wagowo-wiekowych ,miejsca medalowe zdobyli:

Bielak Bartosz z Zagrodna - ( w wadze do 29 kg) II miejsce

Boczkur Szymon ze Złotoryi - ( w wadze do 32 kg) II miejsce

Maćków Dawid ze Złotoryi -( w wadze do 32 kg )III miejsce

Rajczakowski Stanisław z Zagrodna -( w wadze do 40 kg) III miejsce

Tański Jan ze Złotoryi - ( w wadze do 40 kg ) IV miejsce

Puchłowski Kacper z Zagrodna – ( w wadze do 46kg ).III miejsce

 

W grupie chłopców z rocznika 2003-2002, w swoich kategoriach wagowo-wiekowych ,miejsca medalowe zdobyli:

Zagórowicz Filip z Zagrodna -( w wadze do 26 kg ) I miejsce

Zajdel Cezary z Zagrodna -( w wadze do 29 kg ) I miejsce

Kwapiński Andrzej ze Złotoryi - ( w wadze do 34 kg ) I miejsce

Kowalczyk Krzysztof ze Złotoryi - ( w wadze do 34 kg) II miejsce

Jaz Kacper z Zagrodna - ( w wadze do 34 kg ) V miejsce

Tkaczyk Kajetan ze Złotoryi - ( w wadze do 37 kg) I miejsce

Nowak Dawid ze Złotoryi - ( w wadze do 46 kg) I miejsce

Wójcik Dawid z Zagrodna -( w wadze +60 kg) V miejsce

- W grupie dziewcząt z rocznika 2002 w kategorii wagowej do 52 kg ,miejsce V i brązowy medal pamiątkowy zdobyła Tańska Julia


III).Dzieci 12 – 14 lat – walczyły w postawie stojącej „Dzieci-Młodzik ”. W grupie chłopców z rocznika 2001-1999 w swoich kategoriach wagowo-wiekowych ,miejsca medalowe zdobyli:

Walczewski Dawid ze Złotoryi -( w wadze do 46 kg ) I miejsce

Wójcik Gracjan z Zagrodna -( w wadze do 53 kg) III miejsce

Kowalczyk Łukasz ze Złotoryi - ( w wadze +60 kg ) II miejsce

Zawodników wyszkolił i przygotował do zawodów mistrz Soke Józef Leśnicki 9◦ Dan. przy pomocy społecznych asystentów instruktora :Marty Staszkiewicz, Mateusza Matuszak i Sylwii Leśnickiej .

Koszty wyjazdu pokryte zostały ze środków Fundacji Polska Miedź w Lubinie w ramach otrzymanej darowizny na wsparcie działalności szkoleniowej sekcji ju jitsu Kazan w Złotoryi i Zagrodnie.

Uczestnictwo w dodatkowych rozgrywkach drużynowego turnieju było możliwe dzięki filantropii opiekuna grupy z Zagrodna Damiana Zajdel ,który pokrył koszty opłaty tzw. startowego zawodników .

Dla naszych medalistów w sezonie szkoleniowym 2013/2014 jest to, drugi niebywały sukces zarówno osobisty jak i drużynowy.

Gratulacje i dalszych sukcesów oraz podziękowanie dla kadry trenerskiej i darczyńców.

Za zarząd

Elżbieta Stalska

 


Asklepios Stowarzyszenie w Złotoryi

 

IMAF Polska (Międzynarodowa Federacja Sztuk Walki )

Ju Jitsu Kazan